100 SE 294 ST

UNINCORPORATED, Florida 32628 · Dixie County · Parcel 091012000025240100

$31 555
Assessed Value
$72 500
Market Value
Annual Tax
$6 555
Taxable Value
Ownership
OwnerSNELLGROVE BEVERLY
Mailing Address100 SE 294TH ST CROSS CITY FL 32628
Property Details
Year Built2011
Living Area816 sq ft
Lot Size26 319 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$7 500
Just (Market) Value$72 500
Assessed Value$31 555
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 555