SW PRAIRIE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 073924000001620000

$120 155
Assessed Value
$926 223
Market Value
Annual Tax
$120 155
Taxable Value
Ownership
OwnerAPPLE ORCHARD HOLDINGS LLC
Mailing Address1982 ST RD 44 STE 299 NEW SMYRNA BEACH FL 32168
Property Details
Year Built2023
Living Area7 788 sq ft
Lot Size2 471 158 sq ft
Use Code061
Valuation Breakdown
Land Value$54 882
Building Value$65 273
Just (Market) Value$926 223
Assessed Value$120 155
Taxable Value$120 155