SE TOWNSEND AVE

ARCADIA, Florida 34266 · Desoto County · Parcel 04382500000040001C

$510 270
Assessed Value
$510 270
Market Value
Annual Tax
$510 270
Taxable Value
Ownership
OwnerGARCIA MANUELUSEBIO SANTIAGO
Mailing Address1541 SE TOWNSEND AVE ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built2024
Living Area2 394 sq ft
Lot Size43 996 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$455 270
Just (Market) Value$510 270
Assessed Value$510 270
Taxable Value$510 270
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $480 000 01