9235 SW JERNIGAN ST

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 103923000000140040

$473 388
Assessed Value
$606 375
Market Value
Annual Tax
$448 388
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES JEROD &
Mailing AddressJONES NIKOLE M ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built2024
Living Area3 415 sq ft
Lot Size437 342 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$100 400
Building Value$505 975
Just (Market) Value$606 375
Assessed Value$473 388
Exemptions-$50 722
Taxable Value$448 388