11564 SW ORANGE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600400050

$240 565
Assessed Value
$252 862
Market Value
Annual Tax
$215 565
Taxable Value
Ownership
OwnerRODGERS SHAUNI LYNN
Mailing Address11564 SW ORANGE AVE ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built2021
Living Area1 318 sq ft
Lot Size9 975 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$252 862
Assessed Value$240 565
Exemptions-$50 722
Taxable Value$215 565