11550 SW PINE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600900190

$247 840
Assessed Value
$254 912
Market Value
Annual Tax
$222 840
Taxable Value
Ownership
OwnerCARTER MARCUS ALLEN &
Mailing AddressCARTER ADRIANA CRUZ ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built2022
Living Area1 332 sq ft
Lot Size13 024 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$254 912
Assessed Value$247 840
Exemptions-$50 722
Taxable Value$222 840