11519 SW ORANGE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600300170

$71 903
Assessed Value
$247 582
Market Value
Annual Tax
$46 903
Taxable Value
Ownership
OwnerANGELES MARIO MONROY
Mailing Address11519 SW ORANGE AVE ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1970
Living Area1 920 sq ft
Lot Size11 979 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$247 582
Assessed Value$71 903
Exemptions-$46 903
Taxable Value$46 903