11518 SW LEMON AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600600150

$111 319
Assessed Value
$199 190
Market Value
Annual Tax
$86 319
Taxable Value
Ownership
OwnerRAINER JACKLYN
Mailing Address11518 SW LEMON AVE ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1973
Living Area1 251 sq ft
Lot Size9 975 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$199 190
Assessed Value$111 319
Exemptions-$50 722
Taxable Value$86 319