11475 SW ORANGE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600300140

$92 186
Assessed Value
$254 669
Market Value
Annual Tax
$67 186
Taxable Value
Ownership
OwnerHIGGINS HOWARD B &
Mailing AddressHIGGINS MARTI R ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built1968
Living Area1 780 sq ft
Lot Size11 979 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$254 669
Assessed Value$92 186
Exemptions-$50 722
Taxable Value$67 186