11303 SW ORANGE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600300030

$84 741
Assessed Value
$246 028
Market Value
Annual Tax
$59 741
Taxable Value
Ownership
OwnerLANDIS DANIEL D
Mailing Address11303 SW ORANGE AV ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built1990
Living Area1 635 sq ft
Lot Size11 979 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$246 028
Assessed Value$84 741
Exemptions-$50 722
Taxable Value$59 741