1115 NE CANAL AVE

ARCADIA, Florida 34266 · Desoto County · Parcel 323725025000B00140

$46 427
Assessed Value
$105 738
Market Value
Annual Tax
$21 427
Taxable Value
Ownership
OwnerCOATS GERALD R
Mailing Address1115 NE CANAL AV ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1959
Living Area1 161 sq ft
Lot Size13 982 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 000
Just (Market) Value$105 738
Assessed Value$46 427
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 427