1101 SW RAINBOW AVE

ARCADIA, Florida 34266 · Desoto County · Parcel 013824017400F00020

$47 356
Assessed Value
$126 237
Market Value
Annual Tax
$22 356
Taxable Value
Ownership
OwnerRICHARDSON MARY ANN
Mailing Address1101 SW RAINBOW AV ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1974
Living Area1 376 sq ft
Lot Size5 662 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 000
Just (Market) Value$126 237
Assessed Value$47 356
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 356