1070 SW RAINBOW AVE

ARCADIA, Florida 34266 · Desoto County · Parcel 013824017400G00080

$46 249
Assessed Value
$128 331
Market Value
Annual Tax
$21 249
Taxable Value
Ownership
OwnerSHINE KEITH B &
Mailing AddressSHINE BONITA G ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1975
Living Area1 150 sq ft
Lot Size7 840 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 000
Just (Market) Value$128 331
Assessed Value$46 249
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 249