1064 SE EIGHTH AVE

ARCADIA, Florida 34266 · Desoto County · Parcel 063825020401000060

$28 430
Assessed Value
$72 280
Market Value
Annual Tax
$3 430
Taxable Value
Ownership
OwnerAGUILAR NICHOLAS MARTINEZ &
Mailing AddressVIAY M CELESTINA GONZALEZ ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1975
Living Area971 sq ft
Lot Size5 749 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$10 000
Just (Market) Value$72 280
Assessed Value$28 430
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 430