997 SW NEWTON CIR

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 086S1709626112

$42 150
Assessed Value
$71 120
Market Value
Annual Tax
$17 150
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLMES MISTI M
Mailing Address997 SW NEWTON CIRCLE FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1985
Living Area924 sq ft
Lot Size175 111 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$40 200
Just (Market) Value$71 120
Assessed Value$42 150
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 150