969 SW SPRING LN

LAKE CITY, Florida 32025 · Columbia County · Parcel 00000012538000

$30 172
Assessed Value
$54 704
Market Value
Annual Tax
$5 172
Taxable Value
Ownership
OwnerDEITZ JEFF
Mailing Address969 SW SPRING LANE LAKE CITY FL 32025
Property Details
Year Built1940
Living Area751 sq ft
Lot Size6 229 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$5 938
Just (Market) Value$54 704
Assessed Value$30 172
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 172