946 SW CANNON CREEK DR

LAKE CITY, Florida 32024 · Columbia County · Parcel 244S1603115012

$70 651
Assessed Value
$229 247
Market Value
Annual Tax
$45 651
Taxable Value
Ownership
OwnerPETTY ZIMMIE C
Mailing Address946 SW CANNON CREEK DR LAKE CITY FL 32024
Property Details
Year Built1973
Living Area1 337 sq ft
Lot Size613 324 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$9 162
Just (Market) Value$229 247
Assessed Value$70 651
Exemptions-$25 000
Taxable Value$45 651