638 NW SUNTILT CT

WHITE SPRINGS, Florida 32096 · Columbia County · Parcel 142S1500062012

$52 859
Assessed Value
$111 850
Market Value
Annual Tax
$27 859
Taxable Value
Ownership
OwnerCASON WILLIAM D
Mailing Address638 NW SUNTILT CT WHITE SPRINGS FL 32096
Property Details
Year Built1998
Living Area1 440 sq ft
Lot Size111 513 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 600
Just (Market) Value$111 850
Assessed Value$52 859
Exemptions-$25 000
Taxable Value$27 859