596 NE ABERDEEN AVE

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 00000011744000

$45 305
Assessed Value
$97 152
Market Value
Annual Tax
$20 305
Taxable Value
Ownership
OwnerPORTEE LAKASIA LAFAY
Mailing Address596 NE ABERDEEN AVE LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1994
Living Area1 800 sq ft
Lot Size24 480 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$5 880
Just (Market) Value$97 152
Assessed Value$45 305
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 305