474 SW TEXAS LN

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001438303

$48 146
Assessed Value
$70 414
Market Value
Annual Tax
$23 146
Taxable Value
Ownership
OwnerCRANE JESSE DALLAS
Mailing Address437 SW TEXAS LANE FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1999
Living Area1 216 sq ft
Lot Size39 988 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$36 000
Just (Market) Value$70 414
Assessed Value$48 146
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 146