452 SW NEWARK DR

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001186000

$47 564
Assessed Value
$105 813
Market Value
Annual Tax
$22 564
Taxable Value
Ownership
OwnerWILSON DAVID L
Mailing Address452 SW NEWARK DRIVE FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1999
Living Area1 248 sq ft
Lot Size39 639 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$105 813
Assessed Value$47 564
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 564