345 SW DRAKE PL

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001438327

$41 512
Assessed Value
$99 848
Market Value
Annual Tax
$16 512
Taxable Value
Ownership
OwnerMCDANIEL BRENT
Mailing Address345 SW DRAKE PL FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built2000
Living Area1 248 sq ft
Lot Size28 662 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$18 000
Just (Market) Value$99 848
Assessed Value$41 512
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 512