230 NW CAESAR CT

WHITE SPRINGS, Florida 32096 · Columbia County · Parcel 202S1601657044

$46 030
Assessed Value
$74 494
Market Value
Annual Tax
$21 030
Taxable Value
Ownership
OwnerPARM JOSHUA T
Mailing Address230 NW CAESAR COURT WHITE SPRINGS FL 32096
Property Details
Year Built1970
Living Area920 sq ft
Lot Size80 586 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 580
Just (Market) Value$74 494
Assessed Value$46 030
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 030