2133 SW NEWARK DR

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001379000

$41 298
Assessed Value
$133 184
Market Value
Annual Tax
$16 298
Taxable Value
Ownership
OwnerLANGFORD HERSHEL A
Mailing AddressP O BOX 251 FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1990
Living Area1 752 sq ft
Lot Size39 988 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$133 184
Assessed Value$41 298
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 298