183 NW CECILEY PL

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 162S1601631007

$47 087
Assessed Value
$82 243
Market Value
Annual Tax
$22 087
Taxable Value
Ownership
OwnerSCROGGINS EARL GORDON
Mailing Address183 NW CECILEY PL LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1971
Living Area1 378 sq ft
Lot Size99 752 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$32 000
Just (Market) Value$82 243
Assessed Value$47 087
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 087