1581 SE EBENEZER RD

LAKE CITY, Florida 32025 · Columbia County · Parcel 314S1810519009

$39 958
Assessed Value
$81 250
Market Value
Annual Tax
$14 958
Taxable Value
Ownership
OwnerHARTMAN TIMOTHY
Mailing Address1581 SE EBENEZER RD LAKE CITY FL 32025
Property Details
Year Built1998
Living Area1 296 sq ft
Lot Size218 671 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$37 650
Just (Market) Value$81 250
Assessed Value$39 958
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 958