5925 W STATE ROAD 16

Starke, Florida 32091 · Clay County · Parcel 16-06-23-021489-000-00

$38 545
Assessed Value
$146 556
Market Value
Annual Tax
$13 545
Taxable Value
Ownership
OwnerAsh Cathy
Mailing Address5925 W State Road 16 Starke FL 32091
Property Details
Year Built1950
Living Area1 140 sq ft
Lot Size124 146 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$114 000
Just (Market) Value$146 556
Assessed Value$38 545
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 545
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 11
1 de marzo de 2024 $100 11