334 S CANIS Dr

Orange Park, Florida 32073 · Clay County · Parcel 01-04-25-011300-000-00

$74 943
Assessed Value
$154 489
Market Value
Annual Tax
$49 943
Taxable Value
Ownership
OwnerDeshommes Henry
Mailing Address334 S Canis Dr Orange Park FL 32073
Property Details
Year Built1964
Living Area1 307 sq ft
Lot Size11 107 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$154 489
Assessed Value$74 943
Exemptions-$49 943
Taxable Value$49 943