245 CAPELLA Rd

Orange Park, Florida 32073 · Clay County · Parcel 01-04-25-011521-000-00

$52 991
Assessed Value
$172 360
Market Value
Annual Tax
$22 991
Taxable Value
Ownership
OwnerSwann Dennis
Mailing Address245 Capella Rd Orange Park FL 32073
Property Details
Year Built1969
Living Area1 398 sq ft
Lot Size9 016 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$172 360
Assessed Value$52 991
Exemptions-$27 991
Taxable Value$22 991