1025 Rooster Hollow Way

Middleburg, Florida 32068 · Clay County · Parcel 17-04-25-007946-004-50

$422 060
Assessed Value
$489 346
Market Value
Annual Tax
$397 060
Taxable Value
Ownership
OwnerRobinson Deirdra
Mailing Address1025 Rooster Hollow Way Middleburg FL 32068
Property Details
Year Built2024
Living Area3 206 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$414 346
Just (Market) Value$489 346
Assessed Value$422 060
Exemptions-$50 722
Taxable Value$397 060
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $609 900 01