1012 DOSHIRE Dr

Orange Park, Florida 32065 · Clay County · Parcel 40-04-25-020681-027-00

$154 280
Assessed Value
$262 471
Market Value
Annual Tax
$119 280
Taxable Value
Ownership
OwnerCOBB THERON C & CRYSTAL G
Mailing Address1012 DOSHIRE DRIVE ORANGE PARK FL 32065
Property Details
Year Built1978
Living Area1 366 sq ft
Lot Size9 496 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$262 471
Assessed Value$154 280
Exemptions-$50 722
Taxable Value$119 280