7810 W FERN PL

HOMOSASSA, Florida 34448 · Citrus County · Parcel 17E19S220060 02420 0050

$148 546
Assessed Value
$148 546
Market Value
Annual Tax
$148 546
Taxable Value
Ownership
OwnerFISH BONNIE LEE
Mailing Address703 FERNWOOD DR CLAYTON NC 27520
Property Details
Year Built2024
Living Area957 sq ft
Lot Size12 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 000
Building Value$132 546
Just (Market) Value$148 546
Assessed Value$148 546
Taxable Value$148 546
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2025 $220 000 01
1 de enero de 2024 $20 000 03