4690 N CANOE TER

HERNANDO, Florida 34442 · Citrus County · Parcel 19E18S140070 0029A 0010

$420
Assessed Value
$420
Market Value
Annual Tax
$420
Taxable Value
Ownership
OwnerWATSON HAROLD J
Mailing Address11965 S RIVER RD GRAND RAPIDS OH 43522
Property Details
Lot Size119 sq ft
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$420
Just (Market) Value$420
Assessed Value$420
Taxable Value$420
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2025 $100 11
1 de julio de 2025 $1 000 11

Comparable Properties Nearby

0 N FOREST RIDGE BLVD, BEVERLY HILLS
Parcel 18E18S12 41100
Assessed: $531
3992 E TOWHEE LN, HERNANDO
Parcel 19E18S010020 000B0 0040
Assessed: $520
0 N TRAM RD, HERNANDO
Parcel 19E18S10 41000
Assessed: $304
5281 N TANGLEWOOD AVE, HERNANDO
Parcel 19E18S100010 0780
Assessed: $410
5100 N CARL G ROSE HWY, HERNANDO
Parcel 19E18S11 24400
Assessed: $410
3940 E DANDY LOOP, HERNANDO
Parcel 19E18S13 33310
Assessed: $430
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →