1339 S BEA AVE

INVERNESS, Florida 34452 · Citrus County · Parcel 19E19S100010 0090

$87 752
Assessed Value
$121 357
Market Value
Annual Tax
$62 752
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHWARTZ CHARANN
Mailing Address1339 S BEA AVE INVERNESS FL 34452
Property Details
Year Built1985
Living Area1 925 sq ft
Lot Size40 262 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$9 490
Just (Market) Value$121 357
Assessed Value$87 752
Exemptions-$25 000
Taxable Value$62 752