9476 DOWNING ST

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412021101007

$43 193
Assessed Value
$62 394
Market Value
Annual Tax
$18 193
Taxable Value
Ownership
OwnerBAGGETT LUCIOUS & ROBIN L
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built1956
Living Area1 122 sq ft
Lot Size70 131 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$58 846
Just (Market) Value$62 394
Assessed Value$43 193
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 193