9147 MOSS DR

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412021131021

$33 704
Assessed Value
$130 946
Market Value
Annual Tax
$8 704
Taxable Value
Ownership
OwnerCORRIGAN DANNY L & CRETA K
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built1978
Living Area1 488 sq ft
Lot Size9 450 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$29 520
Just (Market) Value$130 946
Assessed Value$33 704
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 704