8646 SEASALT LOOP

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412016303074

$213 626
Assessed Value
$213 626
Market Value
Annual Tax
$213 626
Taxable Value
Ownership
OwnerSHIELDS BRYAN P & HELEN
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built2024
Living Area1 423 sq ft
Lot Size4 799 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 000
Building Value$196 626
Just (Market) Value$213 626
Assessed Value$213 626
Taxable Value$213 626
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $249 000 01
1 de junio de 2024 $2 593 600 37