86 PAR VIEW RD

ROTONDA WEST, Florida 33947 · Charlotte County · Parcel 412019428016

$539 061
Assessed Value
$539 061
Market Value
Annual Tax
$514 061
Taxable Value
Ownership
OwnerNIETERS THOMAS A & LISA G TURN
Mailing AddressROTONDA WEST FL 33947
Property Details
Year Built2024
Living Area2 354 sq ft
Lot Size18 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 250
Building Value$466 811
Just (Market) Value$539 061
Assessed Value$539 061
Exemptions-$50 722
Taxable Value$514 061