8182 ROBERT ST

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412021176008

$31 336
Assessed Value
$40 320
Market Value
Annual Tax
$6 336
Taxable Value
Ownership
OwnerHANCOCK BRANDON S & KORI N
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built1972
Living Area1 696 sq ft
Lot Size11 060 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$36 311
Just (Market) Value$40 320
Assessed Value$31 336
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 336