5480 MURPHY ST

PORT CHARLOTTE, Florida 33981 · Charlotte County · Parcel 402131381010

$235 386
Assessed Value
$235 386
Market Value
Annual Tax
$235 386
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH REGINA DENISE
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33981
Property Details
Year Built2024
Living Area1 485 sq ft
Lot Size9 830 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 000
Building Value$218 386
Just (Market) Value$235 386
Assessed Value$235 386
Taxable Value$235 386
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $305 000 02
1 de enero de 2024 $64 500 03