5298 JOHNSON TER

PORT CHARLOTTE, Florida 33981 · Charlotte County · Parcel 402132402002

$266 229
Assessed Value
$266 229
Market Value
Annual Tax
$236 229
Taxable Value
Ownership
OwnerPRAJZNER JOSEPH J&SA PRAJZNER
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33981
Property Details
Year Built2024
Living Area1 483 sq ft
Lot Size9 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 000
Building Value$249 229
Just (Market) Value$266 229
Assessed Value$266 229
Exemptions-$100 722
Taxable Value$236 229