3453 BEACON DR

PORT CHARLOTTE, Florida 33980 · Charlotte County · Parcel 402223431005

$128 217
Assessed Value
$141 488
Market Value
Annual Tax
$103 217
Taxable Value
Ownership
OwnerCHARLES ANICIA & TB & NC
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33980
Property Details
Year Built1973
Living Area1 538 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 120
Just (Market) Value$141 488
Assessed Value$128 217
Exemptions-$25 000
Taxable Value$103 217