3183 EASY ST

PORT CHARLOTTE, Florida 33952 · Charlotte County · Parcel 402222280019

$33 881
Assessed Value
$124 763
Market Value
Annual Tax
$8 881
Taxable Value
Ownership
OwnerLEACH DENNIS R JR & TRACY D
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33952
Property Details
Year Built1959
Living Area1 168 sq ft
Lot Size7 499 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 850
Just (Market) Value$124 763
Assessed Value$33 881
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 881