2870 ELEVENTH ST

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412017236007

$35 815
Assessed Value
$107 280
Market Value
Annual Tax
$10 815
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN DAVID A & MICHELLE
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built1962
Living Area616 sq ft
Lot Size7 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 063
Just (Market) Value$107 280
Assessed Value$35 815
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 815