1946 FLORIDA AVE

ENGLEWOOD, Florida 34224 · Charlotte County · Parcel 412017182004

$41 350
Assessed Value
$111 941
Market Value
Annual Tax
$16 350
Taxable Value
Ownership
OwnerCURLEE HENRY ALAN
Mailing AddressENGLEWOOD FL 34224
Property Details
Year Built1970
Living Area672 sq ft
Lot Size8 025 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 764
Just (Market) Value$111 941
Assessed Value$41 350
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 350