1646 BLASER ST

PORT CHARLOTTE, Florida 33980 · Charlotte County · Parcel 402213231010

$124 417
Assessed Value
$167 650
Market Value
Annual Tax
$99 417
Taxable Value
Ownership
OwnerPOORE ROCHELLE LYNN
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33980
Property Details
Year Built1988
Living Area1 584 sq ft
Lot Size12 989 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 700
Just (Market) Value$167 650
Assessed Value$124 417
Exemptions-$25 000
Taxable Value$99 417
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $100 11