163 LIME TREE PARK

ROTONDA WEST, Florida 33947 · Charlotte County · Parcel 412117106008

$227 309
Assessed Value
$292 192
Market Value
Annual Tax
$202 309
Taxable Value
Ownership
OwnerWAGAR KYLE & SHAWNA
Mailing AddressROTONDA WEST FL 33947
Property Details
Year Built2024
Living Area1 674 sq ft
Lot Size8 811 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 550
Building Value$272 642
Just (Market) Value$292 192
Assessed Value$227 309
Exemptions-$50 722
Taxable Value$202 309
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $366 000 01