15530 MAYNARD AVE

PORT CHARLOTTE, Florida 33953 · Charlotte County · Parcel 402110230017

$231 464
Assessed Value
$231 464
Market Value
Annual Tax
$206 464
Taxable Value
Ownership
OwnerHILBERT CASSIE
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33953
Property Details
Year Built2024
Living Area1 646 sq ft
Lot Size10 079 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 475
Building Value$219 989
Just (Market) Value$231 464
Assessed Value$231 464
Exemptions-$50 722
Taxable Value$206 464
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $305 000 02