1547 BEACON DR

PORT CHARLOTTE, Florida 33952 · Charlotte County · Parcel 402213106002

$49 635
Assessed Value
$147 614
Market Value
Annual Tax
$24 635
Taxable Value
Ownership
OwnerSKINNER GLORIA H
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33952
Property Details
Year Built1976
Living Area1 727 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 120
Just (Market) Value$147 614
Assessed Value$49 635
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 635