1452 BISCAYNE DR

PORT CHARLOTTE, Florida 33953 · Charlotte County · Parcel 402110152006

$271 844
Assessed Value
$271 844
Market Value
Annual Tax
$271 844
Taxable Value
Ownership
OwnerPHILISTIN FRANTZDY & MN
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33953
Property Details
Year Built2024
Living Area1 846 sq ft
Lot Size14 658 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 600
Building Value$258 244
Just (Market) Value$271 844
Assessed Value$271 844
Taxable Value$271 844
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $349 000 02
1 de febrero de 2024 $153 000 05